Новини

Шампионът Лудогорец с убедителна победа 4:0 над Дюделанж

юли 17
15:34 2014

Снощи, в първия си мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига, “орлите” от Разград победиха с 4:0 първенеца на Люксембург Дюделанж.
Мачът се игра пред хиляди фенове по трибуните на Лудогорец Арена, които подкрепяха своите любимци с викове “Още, още” след поредното точно попадение.
В началото срещата започна с опознаване на двата отбора и известна припряност в нашия състав.  Първият гол за нашите шампиони отбеляза в 35-тата минута Дани Абало, който беше в чудесна форма. Седем минути по-късно Роман Безяк увеличи на 2:0, при какъвто резултат завърши първото полувреме.

През втората част на мача българският шампион бе пълновластен господар на терена. В 65-ата минута влезлият като смяна Абел Анисе, за първи път с екипа на Лудогорец, вкара от границата на наказателното поле третия гол за домакините. Три минути по-късно, в 68-ата минута, Фабио Ешпиньо заби топката с глава в мрежата на съперника Дюделанж, като оформи резултата на 4:0.
По време на целия мач футболистите на Стойчо Стоев показаха кой е по-класния отбор и заслужено спечелиха, като пропуснаха и няколко възможности да увеличат преднината си, но не съумяха да реализират създадените положения.

Реваншът ще се играе на стадион  „Йос Носбаум“ в Люксембург на 22 юли от 18:00 часа местно време /19:00 часа бъргарско време/.  ПФК „Лудогорец“ пуска в продажба билети за мача. които могат да бъдат закупени до събота включително на клубната база Спортен център Лудогорец. Цената им е 20 евро.