Новини

Германия е новият световен шампион по футбол

юли 14
00:58 2014

Националният отбор на Германия надделя с 1:0 над противника си Аржентина и спечели купата на Мондиала в Бразилия.

За четвърти път в историята Бундестимът взе най-ценното отличие във футбола. Възпитаниците на Йоахим Льов извоюваха трофея след напрегнат финален сблъсък с тима на Аржентина. Във второто продължение на двубоя Марио Гьотце отбеляза решителния гол за отбора си след поемане на топката с гърди и удар във въздуха в 113-та минута.

Двата тима завършиха редовните 90 минути при равен резултат 0:0 на стадион „Маракана“ в Рио де Жанейро. По този начин световният шампион трябваше да се определи след продължения или дузпи.

Отборът на Германия победи водения от Лионел Меси тим на Аржентина и спечели купата в Бразилия.